Hakkında

Linux öğrenmek isteyen birinin karşılaştığı tüm aşamaları yazmaya çalıştığı bir site.

Linux öğrenmek istiyorum diyen herkesin faydalanmasına açık bir kaynak

Umarım amacına ulaşır.

“Linux öğrenmek kolaydır ama alışkanlarınızı değiştirmek zordur.”

bilgi {@} linuxogrenmekistiyorum.com

“Hakkında” için 9 yorum

 1. öncelikle merhaba linux öğrenmek istiyorum ama nerden başlıyacağımı bilmiyorum ayrıca bir çok alt dili olduğunu mandrake gibi sizce hangisinden başlamalııyım yardımcı olursanız sevinirim

 2. Rauf Bey,
  Linux öğrenmek istiyorsanız ilk iş Pardus ya da Ubuntu sürümlerini indirip hemen bir bilgisayara kurun. Kurulumları inanılmaz basit. Hangi sürümle başlayacağınıza karar vermekle hiç vakit kaybetmeyin. Eğer kurduktan sonra size yetmezse o zaman versiyon seçimi için daha degtaylı araşştırma yaparsınız. Ayrıca bu sürümler çok geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor zaten.
  Linuxlu günler dilerim.

 3. Admin’in söylediklerine katılmakla birlikte eklemek istediğim bir nokta var. Yeni başlayan kişiler Ubuntu kurmaya karar verecekse öncelikle http://wiki.ubuntu-tr.org/index.php/Ana_sayfa dan özellikle kurulum ile ilgili dökümanları bulup incelemelerini tavsiye ederim. Zira kurulum yaparken en çok dikkat edilmesi gereken kısım Disk Bölümleme kısmıdır. Tabi ki kurulum yapmadan önce her ihtimale karşı dosyalarınızın yedeğini de almayı unutmayın :)

 4. Kuruluma çok ta dikkat etmeye gerek yok bence, kurulumda hata yapıp Windows’u silsinki kullanıcı GNU Linux’le herşeyi yapabileceğini görsün :) Zorda kalmadan güzellikerin farkına varılmıyor bazen…

  Not: Güzel site olmuş Fikret ama içerik eklemeyi bırakmışsın !

 5. Merhaba. Sorunum; mesela terminali açıyorum(Herhangi bir uygulama olabilir). Bunu penceresinden tutup sağa sola oynatırken donarak gidiyor. İşin ilginç tarafı sürükleme işlemini belli bir süre yapmayınca ve ardından ilk kez yapınca cok rahat sürüklüyor hiçbir donma olmuyor. Ama bırakıp tekrar sürüklemeye çalıştığımda dona dona sürüklüyor.

  Ekran kartım: GeForce GT 130m driver olarak önerilen driver kurulu.

  Unity test de hepsi ‘yes’ çıkıyor.

 6. Gemileri yakmak lazım diyorsun yani : )

  Belki bu yorumundan sonra birşeyler eklerim (umarım)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir